Witamy Państwa na stronie konkursowej Oddziału Karpackiego Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB w Krakowie,
organizującego etap półfinałowy konkursu dla województw:
małopolskiego i podkarpackiego
UWAGA
Informujemy, że w związku ze stanem epidemii, zmianie ulega sposób przeprowadzenia XXI edycji konkursu „Nasza Ziemia, środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”. Zmiany te dotyczą następujących elementów:
- Zostaje wydłużony termin nadsyłania prac konkursowych do 30 kwietnia 2020;
- Zostaje dopuszczone nadsyłanie prac drogą e-mail;
- Nie odbędzie się etap konkursu związany z pisaniem testów półfinałowych w siedzibach PIG-PIB;
- Zarówno etap półfinałowy i finałowy zostanie przeprowadzony poprzez ocenę nadesłanych prac plastycznych i pisemnych;
- Zostają odwołane uroczystości wręczenia nagród; nagrody zostaną przesłane do laureatów pocztą;
Szczegóły dotyczące przebiegu konkursu znajdują się na stronie głównej konkursu.
WYNIKI
Konkurs plastyczny
nagrody
I miejsce - Dominika Sekreta, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku, Opiekunowie pracy: Elżbieta Wielobób, Włodzimierz Gazwa
II miejsce - Karol Strojny, Szkoła Podstawowa nr 2 im. bł. E. Bojanowskiego w Woli Rzędzińskiej, Opiekun pracy: Maria Wiśniewska Bochenek
III miejsce - Oliwia Goryczka, Szkoła Podstawowa im. S. Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu, Opiekun pracy: Krystyna Wnęk-Majewska
wyróżnienia
Bartosz Anioł, Szkoła Podstawowa im. S. Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu, Opiekun pracy: Krystyna Wnęk-Majewska
Miłosz Czaja, Szkoła Podstawowa im. A. Fredry w Odrzykoniu, Opiekun pracy: Agata Makara
Julia Ćwik, Szkoła Podstawowa im. S. Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu, Opiekun pracy: Krystyna Wnęk-Majewska
Natalia Dworak, Zespół Szkół w Przewrotnem, Opiekun pracy: Lucyna Pruchnik
Justyna Jungiewicz, Szkoła Podstawowa im. Gen. M. Langiewicza w Goszczy, Opiekun pracy: Kamil Bułas
Konrad Kamiński, Szkoła Podstawowa im. Króla Jana III Sobieskiego w Kańczudze, Opiekun pracy: Elżbieta Nowakowska
Natalia Klich, Szkoła Podstawowa im. S. Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu, Opiekun pracy: Krystyna Wnęk-Majewska
Lena Latawska, Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Błoniu, Opiekun pracy: Maria Wiśniewska – Bochenek
Dominik Pach, Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Podłopieniu, Opiekun pracy: Agata Zimirska
Bernard Samek, Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Staniątkach, Opiekun pracy: Iwona Piwowarczyk
Wyróżnienia pracowników Oddziału Karpackiego
Patryk Jasieczko, Specjalny Ośrodek-Szkolno Wychowawczy w Chrzanowie, Opiekun pracy: Stanisław Apriasz
Lucia Prisco, Specjalny Ośrodek-Szkolno Wychowawczy w Chrzanowie, Opiekun pracy: Stanisław Apriasz
Nikola Sołtysik, Specjalny Ośrodek-Szkolno Wychowawczy w Chrzanowie, Opiekun pracy: Stanisław Apriasz
wyróżnienia NSZZ "Solidarność" przy Oddziale Karpackim
Anna Fortuna, Szkoła Podstawowa im. S. Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu, Opiekun pracy: Krystyna Wnęk-Majewska
Piotr Krzykawski, Społeczna Szkoła Podstawowa w Przybysławicach, Opiekun pracy: Sylwia Wąsowska
Julia Kuchta, Publiczna Szkoła Podstawowa im. W. Macha w Kamionce, Opiekun pracy: Barbara Głód
Zuzanna Szymczyk, Szkoła Podstawowa nr 117 w Krakowie, Opiekun pracy: Anna Mordarska – Nędza
Konkurs wiedzy - poziom szkoły podstawowej
nagrody
I miejsce - Hanna Jungiewicz, Szkoła Podstawowa im. gen. M. Langiewicza w Goszczy, Opiekun pracy: Kamil Bułas
II miejsce - Mateusz Fałat, Szkoła Podstawowa im. W. Manierskiego w Jedliczu, Opiekun pracy: Alicja Zdebska
III miejsce - Małgorzata Horodecka, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku, Opiekun pracy: Elżbieta Wielobób
wyróżnienia
Michał Bednarek, Szkoła Podstawowa nr 28 im. płk. Ł. Cieplińskiego w Rzeszowie, Opiekun pracy: Elzbieta Salnikow
Edyta Smagacz, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie, Opiekun pracy: Maria Wiśniewska-Bochenek
Idzi Lagendijk, Szkoła Podstawowa im. Marszałka J. Piłsudskiego w Nawojowej Górze, Opiekun pracy: Jolanta Piwowar
Konkurs wiedzy - poziom szkół ponadpodstawowych
nagrody
I miejsce - Izabela Pracownik, II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie, Opiekun pracy: Eliza Wojtasik
II miejsce - Aleksander Kowalik, Zespół Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku, Opiekun pracy: Jolanta Pieczonka
III miejsce - Alicja Budnik, Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie, Opiekun pracy: Bogusław Mazur
wyróżnienia
Sławomir Ziarko, Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, Opiekun pracy: Grzegorz Demczak
Aleksandra Dzielska, III Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO im. Julisza Słowackiego w Krakowie, Opiekun pracy: Anna Korska
Gabriela Płachno, Liceum Ogólnokształcące nr 2 im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowie, Opiekun pracy: Katarzyna Kawalec
Szczegóły
dotyczące przygotowania prac konkursowych - tematy i wymogi formalne znajdują się w załączonych poniżej komunikatach:
dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych - w komunikacie o konkursie plastycznym
dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych - w komunikacie o konkursie wiedzy geologicznej
Ważne terminy konkursowe:
Termin nadsyłania prac: 30 kwietnia 2020 r. (liczy się data stempla pocztowego)
Ogłoszenie listy laureatów półfinałowych: do 2 czerwca 2020 r.
Wyniki etapu finałowego konkursu: do 15 czerwca 2020
Nagrody finałowe zostaną wysłane pocztą w czerwcu 2020
Wszelkich informacji dotyczących półfinału udziela:
Małgorzata Garecka
tel.: 12 / 290 13 47; 882 507 588
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Prace wraz z podpisanym formularzem zgłoszeniowym należy nadsyłać na adres:
Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy
Oddział Karpacki
ul. Skrzatów 1, 31-560 Kraków
z dopiskiem "KONKURS"
lub
adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.